Artykuły

sie 16, 2014

Oczyszczanie intencji

Jest to bardzo prosta technika. Dzięki niej możemy oczyścić nasze intencje na dowolny temat, a to ważna rzecz, bo to nasze intencje tworzą nasze życie a czyny są wynikiem nastawienia. Jej prostota polega na tym, że wszytko praktycznie pozostawiamy Bogu, my tylko wyrażamy chęć zmiany. Chociaż jednorazowe jej wykonanie już może przynieść zmiany, praktykuj oczyszczanie danego tematu codziennie, aż poczujesz spokój, brak buntu i negatywnych emocji z nim związanych. Raczej nie oczyszcza się intencji do wielu rzeczy naraz, bo możemy nie być przygotowani do nagłych zmian w życiu.

Oto jej opis:
Usiądź i zrelaksuj się (ew. wejdź w medytację) w twój ulubiony sposób (można siedzieć albo stać, nie leżeć). Ugruntuj się, wyobraź sobie oraz odczuj, że jesteś połączony/a z jądrem ziemi. Niech ta energia wypełni twoje jestestwo i zasili ciało fizyczne. Wizualizuj nastepnie, że przez czubek twojej głowy wpływa do ciebie czyste, boskie światło. Wypełnia cię coraz bardziej, aż jego nadmiar zostaje wypromieniowany na zewnątrz i tworzy dookoła ciebie świetlistą kulę. Posiedź w niej chwilę i pozwól sobie czuć się przyjemnie. Teraz, niech podniesie się ona na wysokość twojej głowy.
W myślach lub na głos wypowiedz następującą formułę:

 “Niech wszystkie moje intencje dotyczące […] (np. rozwoju duchowego, życia, pieniędzy, ciała, materii, konkretnej osoby czy sytuacji) zostaną natychmiast uzdrowione i oczyszczone i jako czyste powrócą do mnie.”

Zrób głęboki wdech na zatrzymaniu powtórz jeszcze raz, i wydychając ustami powtórz ponownie wizualizując jak treść wnika do kuli. Wyobraź sobie, że świetlista kula pęka i niesie twoją modlitwę we wszechświat. Pozostań w ciszy i skupieniu. Podziękuj za odpowiedź od Boga, która przyszła lub przyjdzie. Możesz jeszcze poafirmować: “Pozwalam Bogu na oczyszczenie moich intencji. Dziękuję Ci Boże za oczyszczenie moich intencji. Dziękuję, że to już teraz się dokonuje.”

Ludzie kroczący duchową ścieżką zwykle mają podobny “pakiet” rzeczy do oczyszczenia, a są to głównie tematy związane z materią: seks, pieniądze, ciało, życie na ziemi, relacje czy niechęć do przejawiania się w materii, stosunek do Boga. Wielu ludzi przenosi z poprzednich wcieleń obciążenia karmiczne związane z tymi tematami, niektórzy nawet pielęgnują negatywne nastawienia do tych tematów, jak “cnoty” duchowe. Warto oczyszczać intencje, szczególnie do tematów, które wzbudzają w nas największe emocje.

 Autor: Grześ Zielonko

PRAKTYKA DUCHOWA

kontakt

Grzegorz Józef Zielonko - Green

tel.: 720 - 770 - 898

mail: greendragon994@gmail.com